MetLife „Perłą Polskiej Gospodarki”

W XVII edycji rankingu spółka ubezpieczeniowa MetLife została doceniona za konsekwentną realizację polityki i strategii oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw w Polsce.

Ranking przygotowuje magazyn ekonomiczny „Polish Market”, we współpracy z SGH. Poprzedza go badanie ponad 2000 firm. Opracowany przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej algorytm szereguje firmy na podstawie międzynarodowych wskaźników audytorskich. Nagrody, statuetki „Pereł Polskiej Gospodarki”, wręczane są trzem najlepszym firmom w trzech kategoriach: „Perły Wielkie”, „Perły Duże” oraz „Perły Sektora Finansowego”.

Od wielu lat mamy zaszczyt zaliczać się do „Pereł Polskiej Gospodarki”, czyli do grona najsilniejszych przedsiębiorstw w Polsce. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wyróżnienia, tym bardziej że o pozycji firmy w zestawieniu decydują twarde dane ekonomiczne, takie jak m.in. efektywność i dynamika rozwoju – powiedział Mirosław Kisyk, Prezes i Dyrektor Generalny MetLife.

Wyniki tegorocznego rankingu zostały ogłoszone 10 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Kontakt dla mediów:

Mirela Czopiej

tel. +48 22 523 52 66

kom. 518 021 695

mirela.czopiej@metlife.pl

 

MetLife, Inc.:

MetLife, Inc. poprzez swoje spółki zależne i stowarzyszone („MetLife”), jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Oferuje ubezpieczenia, renty kapitałowe, programy świadczeń pracowniczych i usługi zarządzania aktywami klientom indywidualnym oraz instytucjonalnym. Istnieje od 1868 roku, prowadzi działalność w ponad 40 krajach i zajmuje wiodącą pozycję w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. W Polsce MetLife prowadzi działalność jako MetLife TUnŻiR S.A., MetLife TFI S.A. oraz MetLife PTE S.A. Więcej informacji na stronach www.metlife.com oraz www.metlife.pl