Złamana ręka lub nos, potłuczone kolana, uszkodzenia oczu czy skaleczenia. Urazy to stały element życia dziecka. Na dworze, w szkole, na lekcji wychowania fizycznego, a nawet w domu, dzieci nieustannie narażone są na wypadek, którego konsekwencje mogą być różne.

Ministerstwo Edukacji Narodowej szacuje, że w skali roku w szkołach podstawowych dochodzi do ok. 30 000 wypadków, a w gimnazjach do 25 000. To robi wrażenie. Jednak jako rodzice często sami doskonale wyczuwamy, że istnieje ryzyko mniej lub bardziej poważnego wypadku, któremu ulegnie nasza pociecha. Podejmujemy więc profilaktyczne kroki, by dziecko miało zapewnioną ochronę ubezpieczeniową, jeśli już do takiego wypadku dojdzie. Jednym z przejawów odpowiedzialności jest zakup optymalnie skonfigurowanego ubezpieczenia dla dziecka, które ma wiele zalet i dzięki któremu będziemy znacznie spokojniejsi o środki finansowe na leczenie czy rehabilitację w razie wypadku lub też choroby.

Poznaj 5 zalet ubezpieczenia dla twojego dziecka

#1   Kompleksowa ochrona wypadkowo-zdrowotna

Niezależnie od temperamentu dziecka, od tego, czy jest to mały rozbójnik, rozsądny 8-latek czy zbuntowany nastolatek, ryzyko wypadku istnieje. Tak samo, jak istnieje ryzyko poważnego zachorowania.

Dziecko może zostać ofiarą nieszczęśliwego wypadku, w którym np. dojdzie do poważnego w konsekwencjach złamania kończyny, czy też choroby nowotworowej. Wypadki oraz choroby mogą być różne, ale pewne jest to, że generują one koszty. Hospitalizacja, rehabilitacja, zabiegi, leki, konsultacje ze specjalistami mogą złożyć się nawet na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zaletą ubezpieczenia dziecka, którego miesięczne koszty nie są wysokie, jest to, że pokryje ono koszty, które trzeba ponieść na leczenie dziecka, nawet w najtrudniejszych przypadkach, takich jak np. trwałe inwalidztwo.

#2 Pomoc po wypadku i wsparcie assistance

Zwróćmy też uwagę na jeszcze jeden plus posiadania polisy dla dziecka. Ubezpieczenie może też obejmować assistance. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że mamy dostęp do konsultantów, którzy są do naszej dyspozycji na infoliniach telefonicznych. Jeśli dojdzie do wypadku czy zachorowania, błyskawicznie dowiemy się od konsultanta, m.in. gdzie znajdują się najbliższe pediatryczne placówki medyczne.

Dojście do siebie po wypadku nie zawsze jest łatwe, może też trwać przez długi okres. Pomoc powypadkowa nie tylko obejmuje organizację i pokrycie kosztów konsultacji medycznych, ale także korepetycje, które są niezwykle istotne w sytuacji, kiedy dziecko nie chodzi do szkoły, pomogą w nauce i realizacji programu nauczania. Wracając do pomocy medycznej, warto pamiętać, że ubezpieczenie, dodatkowo w sytuacji poważnego wypadku, zapewnia dostęp do konsultacji u lekarzy 10 specjalizacji, jak również badania diagnostyczne i zabiegi:

  • tomografię komputerową,
  • rezonans magnetyczny,
  • RTG,
  • USG,
  • zabiegi ambulatoryjne,
  • rehabilitację,
  • i wiele innych.

#3 Ochrona 24h na całym świecie

Dziecko chronione jest zawsze i wszędzie. Jest to niezwykle cenne, jeśli nieco starszą już pociechę wysyłamy na ferie czy wycieczkę szkolną, ale także, jeśli podróżujemy wspólnie.

#4 Dodatkowa ochrona dla rodzica

Odpowiedzialność, którą bierzemy za dziecko, jest tym pełniejsza, im szczerzej wyobrazimy sobie ryzyka związane z codziennością. Wypadki samochodowe, wypadki w pracy, domu, czy też na wakacjach mogą spowodować, że nas zabraknie lub ulegniemy poważnemu trwałemu inwalidztwu, które uniemożliwi nam wykonywanie zawodu. Ubezpieczenie dziecka możemy rozszerzyć tak, by w takich przypadkach dziecko lub osoba, która zawarła umowę ubezpieczenia były zabezpieczone finansowo. Jeśli więc dojdzie do takiego nieszczęśliwego zdarzenia, ubezpieczyciel będzie wypłacał miesięczną rentę w ustalonej w umowie kwocie.1000 zł miesięcznie przez 10 lat.

#5 Podwojone świadczenie w okresie wakacyjnym

Doskonale wiemy, że okres wakacyjny wyzwala w nas nieco więcej odwagi, determinuje nieco inne zachowanie. Podczas wakacji dzieci przebywają w różnych miejscach, zawiązują się nowe znajomości, może pojawić się brawura. Jednym słowem ryzyko wypadku jest większe. Ubezpieczenie dziecka w lipcu i sierpniu działa w nieco innej, bogatszej formie. To oznacza, że jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, poparzenia, złamania czy nawet trwałego inwalidztwa, świadczenie będzie podwojone.

Na rynku nie brakuje ofert ubezpieczeń dla dziecka. Spotkamy się z różnymi opcjami, pakietami czy wariantami. Taka polisa powinna być jednak wybierana świadomie. Kierujmy się przy jej wyborze i konfiguracji rozsądkiem i wiedzą. Warto też wiedzieć, że ubezpieczenie oferowane w placówce oświaty nie jest obowiązkowe. Nie musimy z niego rezygnować, ze względu na to, że składka nie jest wysoka. Ale uzupełnijmy ją polisą skonfigurowaną indywidualnie, która szczelniej i w szerszym zakresie będzie chronić nasze dziecko. Przeanalizujmy więc ofertę szkolną i jeśli uznamy, że nie jest wystarczająca lub oferuje zbyt wąski zakres, czy niskie sumy ubezpieczenia, zdecydujmy się na indywidualny produkt. Możliwości jest wiele i warto je wykorzystać, tym bardziej że chodzi tu o zdrowie dziecka. Znając zalety ubezpieczenia dla dziecka, znacznie łatwiej przyjdzie nam podjąć dobrą decyzję.

Czytaj: Renta rodzinna – ile wynosi i kto ma do niej prawo?

Przeczytaj też: Witaj szkoło! Jak wybrać ubezpieczenie szkolne dla dziecka?