Ubezpieczenie na życie to podstawowa ochrona, pozwalająca zabezpieczyć się przed trudnymi wydarzeniami, które mogą spotkać każdego z nas. Co jednak, jeśli potrzebujesz ochrony szerszej niż ta przewidziana w standardowej umowie lub chcesz zabezpieczyć się na jakąś konkretną okoliczność? Umowy dodatkowe pozwalają na elastyczne dopasowanie i zmienianie zakresu swojego ubezpieczenia w oparciu o bieżące potrzeby. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Czym są umowy dodatkowe?

Wyobraź sobie, że budzisz się w szpitalu po poważnym wypadku. Twojemu życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak ze względu na konieczne badania i zabiegi spędzisz w nim kilka miesięcy, nie będąc zdolnym do wykonywania pracy i dokładania się do domowego budżetu w takiej wartości jak przed wypadkiem. Jak w takiej sytuacji poradzi sobie Twoja rodzina? Co, jeśli Twój powrót do normalnego życia mógłby znacznie przyśpieszyć zabieg, na który w państwowej służbie zdrowia będziesz musiał czekać nawet pół roku lub nie jest refundowany przez NFZ?

Umowy dodatkowe zostały stworzone, aby zapewnić Ci dodatkową ochronę w sprawach, które są dla Ciebie najważniejsze. To elastyczne rozwiązania, które zapewnią Tobie i Twojej rodzinie tak ważne w trudnych i nieplanowanych sytuacjach zabezpieczenie finansowe.

Być może szczególnie obawiasz się nowotworu lub chcesz zapewnić ochronę i dodatkowe zabezpieczenie finansowe dla swojego dziecka? Dzięki umowom dodatkowym dopasujesz ochronę ubezpieczeniową dokładnie w tych aspektach, które są dla Ciebie istotne.

Dlaczego warto pomyśleć o umowach dodatkowych?

Przede wszystkim umowy dodatkowe to opcja, która w pełni zależy od Twoich oczekiwań i potrzeb. Oferta umów dodatkowych to odpowiedź na indywidualne potrzeby klientów, którzy oczekują czegoś więcej niż sama ochrona życia — umożliwia ona elastyczne reagowanie na zmiany w sytuacji życiowej.

Co to konkretnie oznacza?

Umowy dodatkowe możesz dowolnie:

 • zawierać,
 • dodawać,
 • rezygnować z nich, jeśli uznasz je za nieadekwatne do swoich potrzeb i bieżącej sytuacji.

 

Przed czym zabezpieczą Cię umowy dodatkowe?

Wprowadzenie i zaprojektowanie umów dodatkowych było odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Skupiliśmy się na dostarczeniu klientowi rozwiązań, jakich naprawdę może potrzebować. Uwzględniliśmy przy tym, że każdy klient jest inny, ma inne potrzeby ubezpieczeniowe i inne możliwości finansowe do opłacania składek. To ważne, by każdy klient dopasował zakres i wysokość ochrony dokładnie do swoich potrzeb.

Szczegóły na temat warunków ubezpieczeń dodatkowych znajdziesz tutaj. Oto przegląg oferty umów dodatkowych.

Umowy zdrowotne:

 • Pieniądze na walkę z nowotworem — umowa Diagnoza Nowotworu przewiduje wypłatę świadczenia w przypadku uzyskania diagnozy zarówno nowotworu złośliwego, jak i nowotworów przedinwazyjnych wskazanych w OWU.
 • Wsparcie finansowe w walce z chorobą — umowa Wsparcie w Chorobie zapewnia wypłatę świadczenia, które można przeznaczyć na skuteczną walkę z chorobą, w przypadku otrzymania diagnozy, jak i leczenia operacyjnego jednej z kilkudziesięciu poważnych chorób wskazanych w OWU.
 • Konsultacja lekarzy — umowa Konsultacja Medyczna daje możliwość uzyskania drugiej opinii medycznej i zweryfikowania wybranej metody leczenia u lekarzy specjalistów współpracujących z WorldCare International Ltd., w przypadku wystąpienia groźnych chorób lub problemów zdrowotnych wskazanych w OWU. Przy czym opinia ta przygotowywana jest bez konieczności odbywania uciążliwych podróży.
 • Wsparcie w poważnej chorobie — umowa Ochrona bez Zmian to umowa, która umożliwia przejęcie przez MetLife od ubezpieczającego obowiązku opłacania składek na okres do 2 lat w przypadku poważnych zachorowań wskazanych w OWU.

Umowy wypadkowo-zdrowotne:

 • Wsparcie finansowe w przypadku hospitalizacji — Pobyt w Szpitalu to umowa z wypłatą świadczenia w razie pobytu w szpitalu lub na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, w wyniku wypadku lub choroby, jak również z wypłatą świadczenia lekowego. W Wariancie Premium umowy – możliwość otrzymania dodatkowej wypłaty świadczenia operacyjnego i rehabilitacyjnego.
 • Wsparcie w przypadku całkowitego i trwałego inwalidztwa — umowa Ochrona bez Barier umożliwia wypłatę świadczenia w razie trwałej i całkowitej niezdolności do pracy lub do samodzielnego życia wskutek choroby lub wypadku. Zapewnia podwojoną wypłatę świadczenia, jeśli całkowite i trwałe inwalidztwo jest skutkiem wypadku.
 • Bezpieczeństwo dziecka — umowa Bezpieczne Dziecko Premium to kompleksowa ochrona dziecka, obejmująca następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz choroby, a także podwojone świadczenie w razie trwałego inwalidztwa lub złamań czy oparzeń, które nastąpiły w okresie wakacyjnym.

Umowy wypadkowe:

 • Wsparcie dla najbliższych w najtrudniejszych chwilach — umowa Podwojona Ochrona zapewnia wsparcie finansowe dla najbliższych w razie śmierci osoby ubezpieczonej wskutek wypadku oraz dodatkowe świadczenie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej wskutek wypadku komunikacyjnego.
 • Wsparcie po wypadku i utracie zdrowia — umowa Ochrona na Wszelki Wypadek przewiduje wypłatę świadczenia już od 1% inwalidztwa w zależności od stwierdzonego trwałego uszkodzenia ciała oraz dodatkowo otrzymywanie przez 10 lat miesięcznego świadczenia, jeżeli wskutek wypadku doszło do poważnego, min. 50% trwałego inwalidztwa.
 • Umowa Uszkodzenie ciała po wypadku — zapewnia wypłatę pieniędzy za obrażenia ciała od razu po wypadku, bez czekania na zakończenie procesu leczenia i rehabilitacji.

 

Umowy dodatkowe na życie:

 • Ochrona Życia — dodatkowe ubezpieczenie na życie, dzięki któremu możliwe jest zwiększenie łącznej sumy ubezpieczenia na życie.
 • Dopasowana Ochrona Życia — to wsparcie finansowe dla bliskich oraz dodatkowe ubezpieczenie na życie, w którym składka i suma ubezpieczenia maleją wraz z upływem czasu, podobnie jak kwota zabezpieczonego tą umową kredytu.
 • Renta Dla Bliskich —wsparcie finansowe w postaci comiesięcznego świadczenia w przypadku śmierci Ubezpieczonego. Dodatkowo uposażony, który nie ukończył 26 roku życia, w razie śmierci obojga rodziców, wskutek tego samego wypadku, otrzyma jednorazową wypłatę.

Umowy dodatkowe — nie tylko wsparcie finansowe

Umowy dodatkowe to nie tylko wsparcie finansowe, ale również dostęp do bezpłatnych usług assistance oferowanych przez Inter Partner Assistance S.A, dzięki którym uzyskasz dostęp do szerokiej gamy świadczeń medycznych oraz usług zapewniających wsparcie w przypadku choroby lub wypadku. Zakres usług assistance dopasowaliśmy do zakresu wybranych przez Ciebie umów dodatkowych.

Umowy dodatkowe — czy to coś dla Ciebie?

Umowy dodatkowe powstały, aby uzupełnić ubezpieczenie na życie i zapewnić Ci dodatkową ochronę. To możliwość lepszego dopasowania ubezpieczenia do Twoich oczekiwań, ale nie obowiązek, dlatego decyzja o ich wyborze należy do Ciebie. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, to pamiętaj, że nasi doradcy są gotowi na rozmowę z Tobą i pomoc w dobraniu ochrony ubezpieczeniowej do Twoich potrzeb.

O autorze:

Tomasz Doliński, Dyrektor Regionalny w sieci Sprzedaży Agencyjnej. Od blisko 23 lat związany z branżą ubezpieczeń na życie. Jego kariera zaczęła się od pracy jako agent ubezpieczeniowy. Prawdziwy lider doceniany przez współpracowników za kreatywne i nieszablonowe podejście do produktów życiowych oraz zdrowotno-wypadkowych. Zawodowo, współtworzy strategię produktową w MetLife oraz zarządza strukturą sprzedaży w regionie Śląska. Prywatnie,  pasjonat żeglarstwa oraz narciarstwa alpejskiego.