Większość z nas nie lubi zaprzątać sobie głowy przykrymi rzeczami i woli nie myśleć o trudnych rzeczach. Nie dopuszczamy do wyobraźni złych scenariuszy, które mogłyby zmienić się w rzeczywistość. Działamy na zasadzie „lepiej nie wywoływać wilka z lasu”. Jednak gdybyśmy się zatrzymali, może niechętnie, ale jednak doszlibyśmy do wniosku, że nieszczęśliwy wypadek jest całkiem realny. Co więcej – znamy takie przypadki z życia najbliższych lub znajomych.

Co to jest nieszczęśliwy wypadek?

Czym właściwie jest nieszczęśliwy wypadek, co kryje się pod tym określeniem? Otóż zdarzenie, które można nazwać nieszczęśliwym, to takie, które wydarzyło się niespodziewanie i nagle. Odpowiedzialna za niego jest jakaś przyczyna zewnętrzna, niezależna od woli poszkodowanej osoby. Skutkiem takiego zdarzenia może być uszkodzenie ciała bądź śmierć. Warto zaznaczyć, że zdarzenie nie może mieć związku z istniejącą już chorobą.

Wypadki podczas wakacyjnego wypoczynku nie tylko na drodze

W wiadomościach telewizyjnych, internecie i gazetach najczęściej spotykamy się z policyjnymi statystykami dotyczącymi wypadków komunikacyjnych. Tak też jest podczas wakacji.

W wakacje chcemy korzystać jak najwięcej z dni wolnych od codziennych obowiązków. Jesteśmy zrelaksowani i często zapominamy o zachowaniu bezpieczeństwa. Nawet podczas zwiedzania nieznanych okolic, spotykając się ze znajomymi w ogrodzie czy pływając w ciepłym jeziorze, może dojść do zwichnięcia kostki, uszkodzenia oka lub złamania ręki. Pomijając typowe urazy i sytuacje, które zostały wymienione wyżej, zdarzają się również drobne uszkodzenia. Nawet czynność, którą dobrze znamy i wydaje się dla nas bezpieczna, może doprowadzić do rozcięcia skóry czy urazu głowy.

Wakacje to też okres relaksu dla dzieci i młodzieży. Przez dwa miesiące odpoczywają i nie myślą o trudach związanych ze szkołą i zajęciami pozalekcyjnymi. Za oknem przeważnie widać piękne niebieskie niebo, słychać śpiew ptaków. Co może złego wydarzyć się w tak cudownej atmosferze? Niestety podczas beztroskiego lata wypadki zdarzają się dosyć często.

Niezbędna i kosztowna rehabilitacja

O ile drobne urazy, takie jak skaleczenia czy wybicia palców, nie są drogie i długie w leczeniu, to poważniejsze uszkodzenia mogą ciągnąć się za nami przez długi czas. Nie tylko ze względu na długotrwały proces leczenia, który zdarza się przy złamaniach różnego rodzaju, ale również przez wysokie koszty.

W takim przypadku jesteśmy najczęściej wyłączeni z możliwości pracy, czy to na kilka tygodni, czy miesięcy. Niestety w tym czasie nikt nie zwolni nas z obowiązku opłacania czynszu, prądu, opłat za media, telefon, czy innych stałych zobowiązań. A co ze spłatą kredytu, czy też codziennymi wydatkami?

Gdy nieszczęśliwie złamiemy którąś z kończyn, niemal pewne jest, że będziemy potrzebować rehabilitacji. Realia polskiej służby zdrowia nie są kolorowe. Długotrwałe oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty jest na porządku dziennym. Tymczasem zbyt długie odkładanie rozpoczęcia rehabilitacji może skutkować poważnymi konsekwencjami, np. dłuższym okresem potrzebnym do tego, by dojść do sprawności, czy też osiągnięcie tylko częściowej sprawności, spadek wydolności, ogólne osłabienie organizmu. Rozwiązaniem na długie kolejki może być prywatna opieka zdrowotna. Jednak wiąże się to z wysokimi kosztami, czasem przez długi okres.

Uniknięcie kosztów po wypadku

Pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, czy też naszych stałych zobowiązań finansowych można zrealizować poprzez ubezpieczenie NNW. Jednak przy zakupie takiego ubezpieczenia warto dokładnie sprawdzić, jaki zakres ubezpieczenia oraz jaką kwotę ubezpieczyciel gwarantuje przy nieszczęśliwym wypadku. Czy ta kwota jest na tyle wysoka, aby zapewnić nam pokrycie naszych wydatków, zarówno codziennych jak i stałych oraz czy zapewni nam dostęp do prywatnej opieki medycznej i rehabilitacji.

MetLife Na Wypadek

Ciekawym i kompleksowym rozwiązaniem jest ubezpieczenie MetLife Na Wypadek. Przy zakupie tej polisy dobierzemy zarówno zakres ochrony, jak i wysokość kwot, na jakie chcemy być chronieni, do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Możemy też objąć ochroną naszych najbliższych, w zakresie dopasowanym do nich. A dodatkowo w bonusie otrzymamy Pakiet Rehabilitacyjny Assistance. Co to oznacza? Oznacza to, że nie musimy martwić się o szybką organizację i koszty związane z rehabilitacją po wypadku. Konsultacje u lekarzy socjalistów są równie ważne, a badania pomagają w dokładnej analizie naszego zdrowia. To wszystko zostanie zorganizowane szybko, bezkosztowo i w sposób wygodny dla nas. A z naszej polisy otrzymamy pieniądze, dzięki którym po wypadku będziemy mieć środki na nasze różnego rodzaju niezbędne wydatki. Wszystko, co jest potrzebne, mamy zapewnione w naszej polisie. Dzięki temu zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że zabezpieczyliśmy się w najlepszy możliwy sposób.

Czytaj także: Testament i spadek - jak rozmawiać o tym z rodziną?

Jak się ubezpieczyć?

Po dojściu do wniosku, że chcemy mieć zabezpieczenie w razie wypadku, zaczyna się szukanie informacji: jak to zrobić? A wbrew powszechnemu myśleniu jest to jeden z prostszych kroków. Wystarczy zamówić kontakt przez formularz, który dostępny jest na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego. Na podany przez nas numer telefonu zadzwoni konsultant, który umówi nas z agentem ubezpieczeniowym. Agent dokładnie odpowie na wszelkie pytania i doradzi z wyborem odpowiedniej ochrony dla nas. Dla osób, które nie chcą zostawiać danych, rozwiązaniem może być też wizyta w najbliższej placówce ubezpieczyciela w mieście zamieszkania. Najważniejsze, by zrobić ten pierwszy krok.

O autorce:

Bożena Trzaska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Ochronnych. Od ponad 20 lat poszukuje najlepszych rozwiązań ochronnych dla klientów i wdraża je, w biznesie nastawiona na budowanie długofalowych relacji biznesowych, optymistka.