Praca agenta ubezpieczeniowego to nie jest zwykła praca. To nie siedzenie za biurkiem od 8 do 16, trudno tu szukać niezmiennej listy obowiązków czy przewidywalności. I dobrze! Bo bycie agentem ubezpieczeniowym to nie tylko zawód – ale też autentyczna misja pomagania ludziom.

I to właśnie gotowość niesienia pomocy i wspierania innych stanowi fundament, którego szukamy w naszych współpracownikach – agentach MetLife. Ludziach, którzy nie tylko doskonale znają się na ubezpieczeniach, ale też po prostu znają życie. Każdy z nich ma na koncie setki (jeśli nie tysiące!) wysłuchanych ludzkich historii. Dzięki nim dobrze rozumieją swoich klientów, ich sytuację i emocje - w rezultacie mogą dobrać najlepiej dopasowany model ubezpieczenia i zakres ochrony.

Agenci MetLife to prawdziwi #EksperciOdŻycia, którzy chcą wspierać, edukować i przede wszystkim dbać o swoich klientów.

Dlaczego Agenci MetLife pomagają?

Dlaczego tak jest? Bo życie i zdrowie są zawsze w centrum naszej uwagi. Nasi agenci nie tylko doskonale znają i rozumieją działanie produktów ubezpieczeniowych, ale dobrze wiedzą, jak zacząć rozmowę, przełamać bariery i nawiązać dialog.

Agenci MetLife to ludzie, którym zależy na zbudowaniu zaufania, przekazaniu wiedzy, uświadomieniu klientom, co to znaczy być dobrze ubezpieczonym i dlaczego to takie ważne!

Współpraca z Ekspertem od ratowania życia

By jeszcze lepiej przygotować naszych agentów do pomagania klientom, poprosiliśmy o wsparcie Janka Świtałę – ratownika medycznego, który od dawna buduje świadomość społeczeństwa na temat ratowania życia i zdrowia, prowadząc popularny profil na Instagramie Yanek43 i kanał „SORry, tu Yanek” na YouTube. Wspólnie stworzyliśmy krótką serię materiałów edukacyjnych, w których agenci MetLife przekazują innym wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Janek Świtała opowiada o zagrożeniach, które mogą spotkać nas lub naszych bliskich w życiu codziennym, aby zwiększyć świadomość na temat postępowania w takich sytuacjach.

Z filmów, w których z Jankiem wystąpili agenci MetLife, można się dowiedzieć:

Jak rozpoznać pierwsze objawy udaru?

Jak zachować się w przypadku kolizji drogowej z udziałem rowerzysty?

Jak udzielić pomocy ofierze podtopienia?

Szkolenie Agentów MetLife

Stawiamy na ciągły rozwój agentów MetLife, tak by byli oni jak najlepiej przygotowani na różne okoliczności - takie, które mogą zdarzyć się zarówno w codziennym życiu, jak i w pracy. By nasi agenci mogli poczuć się jak #EksperciOdŻycia także w dosłownym znaczeniu tych słów, umożliwiliśmy im odbycie kursów pierwszej pomocy we współpracy z Centrum Ratownictwa. Przeszkoleni agenci dobrze wiedzą, jak się zachować w kontakcie z poszkodowanym z różnymi urazami, podczas ataku epilepsji, omdlenia czy hipoglikemii. Doskonale wiedzą też, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Przeszkoliliśmy już 185 agentów w 13 miastach – a na tym nie koniec!

Budowanie świadomości na temat znaczenia ubezpieczeń

Zależy nam, żeby nasi klienci podejmowali jak najbardziej świadome i przemyślane decyzje odnośnie zabezpieczenia się na wypadek przykrych i niemożliwych do przewidzenia sytuacji życiowych.

Bo kogo stać na to, by nie mieć ubezpieczenia? Nieliczne osoby, które odpowiadają wyłącznie za siebie i udało im się zgromadzić sporą poduszkę finansową, gwarantującą poczucie bezpieczeństwa na wiele lat. Tymczasem w ocenie Twojej sytuacji i doborze dopasowanego do indywidualnych okoliczności życiowych ubezpieczenia, służą radą nasi agenci MetLife, #EksperciOdŻycia.

Jak Agenci MetLife pomagają innym?

Poprosiliśmy agentów MetLife, by opowiedzieli nam swoje historie: Komu pomogli #EksperciOdŻycia

Więcej historii agentów MetLife oraz materiały pozwalające rozwinąć swoje własne umiejętności wspierania innych znajdziesz na kanale na YouTube. Pamiętaj – I Ty możesz kogoś uratować!

O autorce:

Aneta Świercz-Grądkowska, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji. Od ponad 20 lat dba o to by informacja o ofercie „trafiała” do odpowiednich klientów, którzy jej potrzebują. Jedną z kluczowych wartości jest dla niej zdrowie, wierzy przede wszystkim w zapobieganie, po godzinach jest coachem zdrowia i żywienia oraz konsultantką ajurwedyjską.