Interesuje cię, w jaki sposób pakiet ubezpieczeniowy dostosowywany jest do oczekiwań klienta podczas rozmowy z agentem? W tym przypadku bardzo duże znaczenie mają indywidualne preferencje i potrzeby, ponieważ różnimy się od siebie, a także prowadzimy inny tryb życia.

W obecnych trudnych czasach martwimy się o losy naszych bliskich. Bardziej też się martwimy o nasze własne zdrowie. Co możemy zrobić, aby lepiej dbać o naszą przyszłość?

Najważniejsze zalety posiadania ubezpieczenia

Powinniśmy mieć na uwadze fakt, że polisa ubezpieczeniowa będzie nieoceniona w sytuacjach kryzysowych – przy poważnej chorobie, pobycie w szpitalu, czy kiedy dojdzie do wypadku. Ubezpieczenie zapewnia środki finansowe niezbędne w przypadku pilnego leczenia.

Ubezpieczenie w trudnych czasach

Bezpośrednia obsługa klienta odgrywa znaczącą rolę w codziennej pracy agenta ubezpieczeniowego. W obecnej sytuacji jego praca jest dostosowana do ogólnych zaleceń.

Agent zachowuje wszystkie środki bezpieczeństwa i działa tak, aby klienci mogli swobodnie korzystać z jego usług. W tej sytuacji, jaką mamy teraz, agenci obsługują klientów zdalnie. Spotkania są organizowane przy użyciu technologii. Nasi agenci chętnie organizują spotkania online. W naszych ubezpieczeniach nie wykluczamy epidemii i pandemii. Nasze produkty zapewniają standardową ochronę wynikającą z posiadanego ubezpieczenia, z uwzględnieniem okresu karencji określonego w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Świadczenia są wypłacane, gdy:

Poza tym nasi klienci posiadający umowę dodatkową Konsultacja Medyczna, czy Druga Opinia Medyczna mogą korzystać z drugiej konsultacji medycznej bez wychodzenia z domu. Konsultacje obejmują omówienie wyników badań i wybór najlepszej metody leczenia z lekarzami współpracującymi z WorldCare w USA. Wykluczenia z tytułu pandemii nie dotyczą również usług assistance w ramach wybranych umów dodatkowych.

Więcej informacji na ten temat

Co jeszcze daje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie pomaga zachować stabilność finansową dla najbliższych

Ubezpieczenie naszego życia stanowi zabezpieczenie dla naszych najbliższych. Jedną z największych zalet polisy jest to, że umożliwia uzyskanie wypłaty świadczenia wtedy, kiedy dojdzie do tragicznego w skutkach wypadku lub śmiertelnej choroby. Wprawdzie pieniądze nie zrekompensują utraty bliskich, ale zapewnią jednak finansowy spokój i pewność, że znajdą się środki na zachowanie obecnego standardu życia i to przez wiele lat.

Dodatkowe zabezpieczenie nawet przy kredycie hipotecznym

Standard naszego życia jest najczęściej efektem długoletniej pracy, dążenia do tego, by rodzina miała zapewnione wszystko czego potrzebuje. Wypadek lub ciężka choroba jednego z członków rodziny może zachwiać poziomem życia. Co więcej zawsze wiąże się to z wielkim obciążeniem emocjonalnym. Mając wykupioną odpowiednią polisę ubezpieczeniową, możemy być spokojni o to, że w przypadku niezdolności do pracy ze względu na zdrowie (zarówno niezdolności trwałej, jak i okresowej), nie pojawi się problem związany ze spłacaniem np. kredytu hipotecznego lub innych zobowiązań. Polisa będzie zabezpieczeniem, które da nam dodatkowe pieniądze.

Leczenie i rehabilitacja opłacane z polisy dla całej rodziny

Poważny wypadek lub choroba mogą przytrafić się każdemu członkowi rodziny. Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia ciała, zarówno w drodze do pracy, jak i w pracy, na wakacjach, czy nawet w domu. Dzieci również są narażone na to ryzyko. Zobowiązania wynikające z kosztów hospitalizacji i rehabilitacji zostaną pokryte, jeśli będziemy mieli wykupioną dobrze skonfigurowaną polisę ubezpieczeniową. Z ubezpieczeniem wszelkie obciążenia nie będą stanowiły problemu.

Decydując się na zakup ubezpieczenia, wykazujemy się odpowiedzialnością finansową.

Pamiętajmy o tym, że nie zawsze dysponujemy dużymi oszczędnościami. Na tyle dużymi, by np. zapewnić dziecku optymalne leczenie. Jeśli dojdzie do wypadku, stawiamy się w bardzo trudnej sytuacji, w której może nie wystarczyć środków na hospitalizację i rehabilitację. Ubezpieczenie to stosunkowo nieduży koszt, który nie obciąży zbytnio domowego budżetu, a będzie gwarancją spokoju.

Czy Polacy doceniają rolę doradców ubezpieczeniowych?

Jak pokazują wyniki przeprowadzonego na nasze zlecenie badania, praca doradców ubezpieczeniowych jest doceniana przez większość Polaków. Ponad 60% badanych uważa, że rola agenta ubezpieczeniowego w doborze dopasowanego ubezpieczenia na życie jest ważna. Jedynie co piąty ankietowany (21,4%) odpowiedział, że ta rola nie jest lub raczej nie jest ważna, a  16,8% ankietowanych nie ma na ten temat wyrobionego zdania. Trend się zmienia i osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia zdają sobie sprawę, że agent przeanalizuje odpowiednio sytuację finansową klienta, zorientuje się, jakie są potrzeby ochrony i pomoże skonfigurować indywidualnie dopasowaną polisę z odpowiednią składką i sumą ubezpieczenia.

Jaki powinien być idealny doradca ubezpieczeniowy?

Najważniejszymi cechami, które doceniają klienci, są uczciwość i przejrzystość. Aż 97,2% ankietowanych wskazało na te cechy jako ważne podczas prezentacji oferty. W drugiej kolejności dobry agent ubezpieczeniowy musi wykazywać się fachową wiedzą z dziedziny finansów i ubezpieczeń (na te elementy wskazało 94,3% badanych). Bardzo ważnym kryterium, które definiuje idealnego agenta ubezpieczeniowego, jest także wykazywanie przez niego chęci pomagania w doborze odpowiadającego naszym potrzebom ubezpieczenia (91% ankietowanych). W palecie cech, które musi posiadać doradca ubezpieczeniowy, znalazło się także miejsce dla umiejętności wyjaśniania warunków umowy, trudnych słów oraz pojęć. Zauważmy pewną prawidłowość - wszystkie kryteria, które zostały podane w ankiecie, były brane pod uwagę przez badanych, co więcej różnice procentowe są stosunkowo niewielkie.

Agent ubezpieczeniowy – jaką wartość ma jego praca?

Jak już wiemy, z badań wynika, że praca doradców ubezpieczeniowych jest doceniana przez zdecydowaną większość Polaków. Co więcej badanie wskazało na jeszcze jeden silny trend. Okazało się, że poza docenieniem roli, jaką pełni agent, osoby badane wskazały, że darzą agentów również bardzo dużym zaufaniem. Niemal 85% badanych potwierdziło, że ufa swojemu doradcy ubezpieczeniowemu.

Wyniki badań pozwalają wysnuć wniosek, że wyobrażenie o pracy agenta ubezpieczeniowego znacznie się zmieniło. Obecnie zawód agenta to przede wszystkim profesja zaufania publicznego. Z kolei ubezpieczenia są branżą, gdzie szczególnie docenia się wzajemne relacje, szczerość i współpracę.

Szczególna rola agenta w trudnych czasach

Wobec sytuacji kryzysowej mamy wypracowane w MetLife metody pracy, które szybko w pełni dostosowaliśmy do obecnej sytuacji. W tej chwili uruchomione zostały zdalne procesy obejmujące zarówno sprzedaż, jak i obsługę klientów. Nasi agenci odgrywają kluczową rolę w relacjach z klientami. To ich zaangażowanie pozwala nam pracować w nowy sposób, w niecodziennej sytuacji. Agenci ubezpieczeniowi są przygotowani do spotkań prowadzonych drogą elektroniczną. Za pomocą połączenia telefonicznego lub komunikatora umawiają spotkania, podczas których przedstawiają i omawiają ofertę online. Wszystkie dokumenty pozwalające na zawarcie umowy ubezpieczenia mogą być przesyłane drogą elektroniczną.

Z jednej strony wiemy, jak istotna jest sama polisa, ale z drugiej strony coraz mocniej zauważamy, jak ważna jest praca agenta ubezpieczeniowego. Świadomość i odpowiedzialność skłania nas do zakupu polisy, ale niech zakup będzie szczegółowo omówiony z agentem, którego zadaniem jest optymalne dobranie zakresu i sumy ubezpieczenia. W czasie ograniczonych możliwości przemieszczania się, nasi agenci wykorzystują technologię, by móc dotrzeć do klientów, zaproponować rozwiązanie, które może okazać się pomocne w obliczu różnych zdarzeń związanych z naszym zdrowiem i życiem.

Czytaj także: Dobry agent, czyli jaki?