Skip Navigation

Praktyki w MetLife

Program Praktyk Letnich został stworzony z myślą o aktywnych, nastawionych na ciągły rozwój studentach, chcących w praktyce wykorzystać uzyskaną na zajęciach wiedzę i zdobyć profesjonalne doświadczenie pod okiem specjalistów w globalnej firmie z branży ubezpieczeniowej.

Co oferujemy w ramach Programu Letnich Praktyk

 

# 2 miesiące pełne praktyk (lipiec-sierpień) - Ty w pełni możesz się skupić na praktykach a my w pełni nauczymy Cię ciekawych rzeczy
# Wsparcie i feedback - wiesz co i jak robisz i jak możesz robić to lepiej/sprytniej - widzisz swój progres
# Udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu umiejętności miękkich
# Wgląd w pracę dużej, międzynarodowej firmy

 

A dodatkowo

 

Siłownia w biurze

 

Parking dla rowerów

 

Świetna lokalizacja (Powiśle)

 

2 dni płatnego urlopu

 

Jak wyglądają praktyki?

# W MetLife liczy się każdy - zaczynamy więc od najważniejszego - poznajesz ludzi
# Masz opiekuna praktyk, który wprowadza Cię w zadania
# Poznajesz strukturę firmy i dzięki temu wiesz, czym zajmuje się Twój dział i jaki ma wpływ na resztę firmy
# Zaczynasz coraz lepiej “czuć” swoje obowiązki - wchodzisz w swoje projekty i pomagasz w projektach koleżankom i kolegom :)
# 2 miesiące praktyk zwieńczone są prezentacją, w której chwalisz się tym co zrobiłeś/zrobiłaś i jakie wyniki osiągnąłeś/aś

 

Szukamy Ciebie jeśli...

# Jesteś studentem, który w praktyce chce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas zajęć na uczelni
# Posługujesz się językiem angielskim przynajmniej w stopniu dobrym (nie boisz się napisać maila po angielsku, zrozumiesz e-learning w tym języku)
# Nie jest Ci obcy pakiet MS Office
# Cechuje Cię komunikatywność, ambicja, chęć do podejmowania nowych wyzwań i samodzielność w działaniu
# Jesteś dostępny/a w wymiarze 40 godzin tygodniowo w lipcu i sierpniu

 Wśród Kandydatów na naszych Praktykantów szukamy osób, dla których ważne są

 

Odpowiedzialność

Będziesz pracować z myślą o ludziach, ich bezpieczeństwie i spokojnej przyszłości. Tutaj wszystko zaczyna się w środku.

 

Szacunek

Jesteśmy różnorodnym zespołem, w którym każdy głos ma znaczenie. Traktujemy się na równi i ufamy sobie nawzajem.

 

Rozwój

Cenimy proaktywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań, dzięki którym codziennie możemy stawać się coraz lepsi.

 

Proces rekrutacji

1. Wybierz dział

Wybierasz dział – lista działów, w których odbywają się praktyki może różnić się w poszczególnych latach. – Opisy działów znajdziesz w sekcji Poznajmy się/ Nasze zespoły

2. Sprawdź kryteria

Sprawdzasz, czy spełniasz kryteria rekrutacji do wybranego działu. Czasem oczekujemy zaawansowanej znajomości języka angielskiego, innym razem – umiejętności obsługi dodatkowych programów komputerowych

3. CV

Składasz CV – do działów, które Cię interesują

4. Rozmowa telefoniczna

Rozmawiasz z nami przez telefon – rekruter skontaktuje się z Tobą i potwierdzi podstawowe informacje

5. Spotkanie z menadżerem

Spotykasz się z menadżerem – rozmawiamy o oczekiwaniach, w niektórych przypadkach rozwiązujesz dodatkowe zadania

6. Start praktyk!

Zaczynasz współpracę – wszyscy praktykanci zaczynają praktyki w tym samym czasie, na początku lipca

bartek
Bartek, praktykant w Departamencie Oceny Ryzyka i Wystawiania Polis

Praktyki w MetLife nie są typowymi praktykami, z którymi ma do czynienia większość studentów. Praktykant nie jest tu „człowiekiem od czarnej roboty”, nie ma do czynienia z ciągłym i bezmyślnym kserowaniem dokumentów lub parzeniem kawy. Opiekun, który wdrażał praktykanta, dbał, by ten miał ciągle nowe, pozwalające się rozwijać zadania. Dodatkowo, braliśmy udział w spotkaniach onboardingowych, warsztatach, spotkaniach z kadrą zarządczą i w prezentacjach.
Atmosfera również była miłym zaskoczeniem, nie tylko dlatego, że w programie praktyk uczestniczy kilkunastu praktykantów, z którymi można liczyć na integrację, ale również ze względu na innych pracowników. W razie jakichkolwiek problemów lub niejasności bez żadnych problemów mogłem liczyć na pomoc. Pod tym względem jestem niezwykle pozytywnie zaskoczony.

sandra
Sandra, praktykantka w Departamencie Roszczeń i Reklamacji

Praktyki w MetLife to zarówno mój pierwszy krok w życiu zawodowym, jak i zetknięcie się z międzynarodową korporacją. Bardzo dobrze oceniam przyjazną atmosferę  wzajemnej pomocy i wsparcia. Pozytywnie zaskoczyły mnie również bezpośrednie relacje, bez względu na pozycję czy też doświadczenie. Niesamowicie cieszę się, że mogłam poznać tajniki branży ubezpieczeniowej, ponieważ ma ona związek z życiem codziennym, a więc warto spojrzeć na nią „od wewnątrz”. Zadania, którymi się zajmowałam to głównie usprawnianie obiegu dokumentów, monity do Ubezpieczonych i ich rodzin oraz nawiązywanie kontaktu z placówkami medycznymi i prawnymi. Wiem, że ułatwiają one funkcjonowanie firmy i pracę codzienną mojego, a także innych działów.

ewa
Ewa, praktykantka w Telefonicznym Centrum Informacji

MetLife łamie stereotypy typowej korporacji. Panuje tu miła i koleżeńska atmosfera, a w razie potrzeby wszyscy służą pomocą. Praca jest różnorodna, gdyż każdy klient to inny problem i odmienna sprawa do załatwienia. Podczas pracy w MetLife zweryfikowałam swoje dotychczasowe umiejętności, ale też nauczyłam się wielu nowych rzeczy, które z pewnością wykorzystam w przyszłości.

olaf
Olaf, praktykant w Departamencie Audytu Wewnętrznego

Wybrałem MetLife ze względu na historię oraz pozycję firmy na globalnym rynku ubezpieczeń. Już podczas pierwszego dnia pracy wśród doświadczonych specjalistów z odpowiednich obszarów branży, utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to najlepsze miejsce do rozpoczęcia mojej kariery zawodowej. Dzięki merytorycznemu i mentalnemu wsparciu moich mentorów, znacząco poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń i towarzyszących im procesów biznesowych. Ponadto firma MetLife dała mi poczucie, że nie jestem tylko pracownikiem, ale również częścią globalnej społeczności tworzącej coś więcej niż tylko firmę ubezpieczeniową.

ola
Ola, praktykantka w Departamencie Zasobów Ludzkich

W MetLife zostało powierzone mi zadanie przeprowadzenia pierwszej dużej rekrutacji w mojej karierze. Projekt zrealizowałam samodzielnie ze sporą zgodą na dowolne postępowanie. Miałam swobodę działania, ale również i świadomość, że w sytuacjach kryzysowych mogę liczyć na pomoc wielu doświadczonych osób. Dzięki praktykom poczułam się pewniej, dowiedziałam się które z moich zdolności są cenne, a które z nich wymagają doskonalenia. W MetLife wyklarował się mój preferowany styl pracy, a także i wiele więcej pomysłów na przyszłość.